Wyciekła nowa wersja Windows 8.1

Microsoft nie ma ostatnio łatwego życia. Jakiś czas temu do sieci wyciekła wczesna wersja Windowsa 8.1, wyjawiająca całkiem sporo nowości, które gigant z Redmond zamierza wprowadzić. W dniu dzisiejszym w internecie pojawiła się nowsza wersja systemu, oznaczona numerem 9369.

Ostatni wyciek posiadał numer 9364, tak więc logika podpowiada, iż zbyt wiele w systemie się nie zmieniło. Użytkownicy, którzy zdążyli zainstalować tę wersję na swoim komputerze, donoszą jednak, iż Microsoft wprowadził kilka innowacji. Jedną z nich jest zupełnie nowa aplikacja „Files”, która służy do przeglądania znajdujących się w systemie plików. Jej interfejs został stworzony na modłę charakterystycznego Modern UI.

win blue3

Kolejną nowinką są zaawansowane ustawienia touchpada. Funkcja ta może się okazać szczególnie przydatna dla osób, które namiętnie korzystają z tego kontrolera na swoich laptopach.

win blue3

Microsoft planuje również rozbudować funkcję wyszukiwarki. Nowy build umożliwia przeprowadzenie wyszukiwania nie tylko na lokalnej maszynie, ale również w sieci internet. W zaawansowanych ustawieniach widzimy kilka opcji służących do filtrowania wyników pochodzących z sieci. Oczywiście można być pewnym, iż wyszukiwarka będzie zintegrowana z autorską platformą Bing. Pytanie tylko, czy Microsoft zezwoli na integrację z Google?

Niestety aktualnie nadal nie wiadomo, czy Windows 8.1 pozwoli na ominięcie interfejsu Modern podczas startu systemu.

Firma z Redmond nosi się z zamiarem wypuszczenia oficjalnej wersji testowej Windows 8.1 już w czerwcu. Finalny produkt ma trafić do sprzedaży prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Plotki głoszą, iż może to nastąpić nawet pod koniec wakacji.

Źródło: Neowin, AngelWZR, Goput.it

1 thoughts on “Wyciekła nowa wersja Windows 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *