Microsoft ujawnia nowe informacje o IllumiRoom

Przy okazji targów CES 2013, prezentowaliśmy informacje o innowacyjnym projekcie Microsoftu o nazwie IllumiRoom. Od tego czasu minęło prawie pół roku, a firma z Redmond bezustannie pracuje nad swoim patentem pod kątem nowej konsoli. W dniu dzisiejszym pojawiły się kolejne informacje o IllumiRoom, wraz z nowym materiałem wideo.

Na zaprezentowanym filmiku możemy zobaczyć rozmaite efekty, które obserwować będziemy w trakcie rozgrywki. W zależności od tytułu, otoczenie wokół ekranu będzie rozszerzać widoczność, nakładać dodatkowe efekty specjalne, wybuchy czy tła. Co ciekawe, zmieniać się ma również styl graficzny na ścianie (np. cell-shading, bajkowy itp.). Rozmaite efekty będą wyświetlane przy użyciu specjalnego projektora, natomiast dopasowanie ich do rozmiaru pomieszczenia będzie możliwe przy użyciu systemu skanowania zawartego w urządzeniu Kinect. Poniżej prezentujemy ponad 5 minutowy materiał, prezentujący nowe możliwości IllumiRoom w akcji.

Data pojawienia się urządzenia nie została jeszcze odsłonięta, jednak wszystko wskazuje na to, że konkretne szczegóły wypłyną wraz z pierwszą prezentacją nowej konsoli, a więc już 21 maja. Już teraz jednak krążą plotki, że IllumiRoom może być dołączany do konsoli już w dniu premiery.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *