Internet Explorer 8 RC1 nie dla Windows 7

Lada dzień zostanie udostępniona pierwsza wersja Release Candidate przeglądarki Internet Explorer 8. Jest to oczywiście zapowiedź pojawienia się produktu w wydaniu finalnym co ma nastąpić wiosną bieżącego roku. Jak się okazuje z najnowszej kompilacji będą mogli skorzystać jedynie użytkownicy systemów Windows Vista, XP oraz Server. Internet Explorer 8 RC1 dla Windows 7 Beta nie będzie dostępny.

Wielu użytkowników z pewnością zadaje pytanie – dlaczego? Windows 7 wyposażony został w specjalną edycję IE8 która stanowi niejako komponent systemu. Wersja ta w pewnym stopniu różni się od ostatniego wydania IE8 (kompilacja oznaczona symbolem beta 2) i została przygotowana w zgodzie z nowymi funkcjami dostępnymi tylko w Windows 7. Microsoft zainteresowany jest opiniami użytkowników pracujących pod najnowszym testowym Windowsem właśnie na temat tej wersji. Tworzenie IE8 RC1 dla “siódemki” wiązałoby się również z dodatkowymi pracami na które najwidoczniej Microsoft nie może sobie pozwolić.

Internet Explorer 8 RC1 jakiś czas temu został już udostępniony wybranej grupie testerów – teraz trafi do szerszego grona. Zainteresowanych odsyłamy do publikacji w serwisie TG Daily “Exclusive: First look at Microsoft Internet Explorer 8 RC1”. Redaktorzy portalu mieli okazję testować przeglądarkę i dzielą się wrażeniami.

Źródło: Internet Standard

3 thoughts on “Internet Explorer 8 RC1 nie dla Windows 7

  1. U mnie niestety IE8 nie zdaje egzaminu, problemy z wieszaniem i wolnym otwieraniem stron niekiedy sie zacina :/ moze zostanie poprawione 🙂 ale jak narazie uzywam FF i dziala bez problemu

  2. Poki co, wersja IE dodana do 7 nie sprawia mi najmniejszego problemu. Ciekawym rozwiazaniem jest podglad zakladek po najechaniu na ikone. Ciekawe czy w wersji finalnej bedzie dostepna taka opcja dla Chrome lub Firefoxa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *