Internet Explorer 9 w wersji Beta dostępny

Microsoft udostępnił dzisiaj użytkownikom na całym świecie przeglądarkę Internet Explorer 9 Beta. Według producenta, nowa przeglądarka to bezpieczne narzędzie, które redefiniuje sposób przeglądania sieci oraz w pełni wykorzystuje moc drzemiącą w komputerach.

Wraz z premierą nowej przeglądarki, światowa sieć wzbogaciła się o specjalne odsłony stron internetowych pond 70 partnerów firmy Microsoft. Strony zostały przygotowane specjalnie pod kątem pokazania wszystkich możliwości przeglądarki Internet Explorer 9 oraz systemu Windows 7. Dzięki dodaniu obsługi współczesnych standardów, takich jak HTML5, powstały pierwsze immersyjne serwisy, które w coraz większym stopniu przypominają zwykłe aplikacje komputerowe. Internet Explorer 9 wynosi korzystanie z Internetu na nowy poziom. Internet Explorer 9 jest pierwszą przeglądarką, która prezentuje witryny z wykorzystaniem możliwości systemu Windows 7. Dzięki temu użytkownicy takich serwisów, jak Facebook, Red Bull, Quiksilver, Rough Guides, eHow, LiveStrong, Twitter, Dailymotion, Wall Street Journal, CNN i Orbitz zobaczą Internet w zupełnie innym wydaniu.

Browser kładzie nacisk na prostotę i integrację z Windows 7, przeznaczając więcej pikseli na pokazywanie zawartości strony, a nie samej przeglądarki. Elementy sterujące zostały zmniejszone i „zeszklone”. Dzięki temu, choć są zauważalne, użytkownicy widzą przede wszystkim treść internetową. W tworzeniu przeglądarki Internet Explorer 9 wykorzystano te same zasady projektowe, co w Windows 7. Ten zabieg sprawił, że witryny bardziej przypominają aplikacje instalowane w komputerze.

IE9 wykorzystuje moc współczesnego peceta w celu zwiększenia wydajności przeglądania Internetu. To kompleksowe podejście obejmuje wprowadzenie nowego mechanizmu skryptowego Chakra, który wykorzystuje wielordzeniowe procesory, co zapewnia znaczny wzrost szybkości surfowania. Internet Explorer 9 jest również pierwszą przeglądarką z pełną akceleracją sprzętową, która odciąża procesor główny (CPU), przenosząc znaczną część przetwarzania grafiki do procesora graficznego (GPU). Dzięki użyciu GPU, Internet Explorer uwalnia 90% mocy komputera dotychczas niewykorzystanej przez przeglądarki internetowe.

Internet Explorer 9 oferuje narzędzia, które w skuteczny sposób chronią internautów przed zagrożeniami z sieci. Przeglądarka wyposażana została w menedżera pobierania plików ze zintegrowanym filtrem SmartScreen, który chroni przed złośliwym oprogramowaniem i wprowadza mechanizm reputacji pobierania SmartScreen. Jest to przełomowa funkcja przeglądarki, która wykorzystuje dane dotyczące reputacji, aby eliminować niepotrzebne ostrzeżenia o dobrze znanych plikach i wyświetlać poważniejsze ostrzeżenia, kiedy istnieje większe prawdopodobieństwo, że pobierany plik jest złośliwy. Kolejne narzędzie to doradca wydajności dodatków. Internet Explorer 9 rozwija funkcję znaną z poprzedniej wersji przeglądarki, która pokazuje czas wczytywania dodatków i powiadamia użytkownika o tych z nich, które spowalniają sesję przeglądania. Użytkownik jest powiadamiany, jeśli łączny czas wczytywania wszystkich włączonych dodatków przekracza 0,2 sekundy. Na podstawie tych informacji można pozostawić te dodatki, które są przydatne, a wyłączyć te mniej wartościowe lub zbyt wolne.

Przeglądarka oferuje wbudowaną obsługę wielu współczesnych standardów internetowych, w tym HTML5, SVG i CSS3. Obsługa jak największej ilości standardów internetowych ucieszy deweloperów. Dzięki temu mogą tworzyć strony w jednym wybranym kodzie i mieć pewność, że będą wyglądać i działać tak samo we wszystkich współczesnych przeglądarkach.

Internet Explorer 9 Beta dostępny jest do pobrania z działu Przeglądarki WWW dla systemu Windows Vista oraz Windows 7 (edycja 32-bitowa i 64-bitowa). Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.BeautyoftheWeb.com.

Źródło: Informacja prasowa

6 thoughts on “Internet Explorer 9 w wersji Beta dostępny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *