Internet Explorer dla Xbox One z nowym sterowaniem głosem i gestami

Już za 5 dni odbędzie się premiera konsoli Xbox One, zaś Microsoft rozpoczyna koncentrację na promowaniu nie tylko gier, lecz przede wszystkim swoich kluczowych aplikacji. Kilka dni temu ujawniono szczegóły dotyczące dedykowanej wersji SkyDrive, zaś teraz otrzymaliśmy nowe informacje dotyczące przeglądarki Internet Explorer, której kluczowe zmiany dotyczą przede wszystkim sterowania za pomocą głosu i gestów.

Oczywiście nowe funkcje będą bezpośrednio połączone z nową wersją Kinecta. Obok znanej już komendy ‘Xbox, select’, w trakcie korzystania z przeglądarki, będziemy mogli wykorzystać następujące zwroty: ‘Browse to’, ‘Click on’, ‘Show address bar’, ‘Go back’, ‘Refresh’, ‘Add favorite’, ‘Scroll up’ czy ‘Scroll down’. Wiadomo również, że przy użyciu głosu możliwe będzie przejście do pełnego ekranu, zaś w przypadku ‘Click on’, Kinect rozpozna na podstawie gestów o które elementy nam dokładnie chodzi.

iexboxonescr

Jak widać na zaprezentowanym obrazku, wymienione komendy dostępne będą również z poziomu górnego paska. Jeśli chodzi o kontrolę za pomocą gestów, to Microsoft zapewnia większą płynność i szybszą reakcję Kinecta na nasze zachowania w stosunku do poprzedniej wersji. Ciekawą funkcją ma być zapamiętywanie najczęściej odwiedzanych stron. Przykładowo odwiedzając regularnie stronę z wiadomościami New York Times, a następnie dodanie jej do ulubionych, możliwe będzie szybkie przejście przy użyciu komendy ‘Browse to New York Times’.

Prezentowane komendy nie przypadkowo podajemy w języku angielskim. Niedawno informowaliśmy, że choć Internet Explorer będzie jedną z głównych aplikacji obecnych w dniu premiery, to jednak póki co nie podano, czy omówione komendy zostaną przetłumaczone. Biorąc jednak pod uwagę rozwój usługi Xbox Live również w Polsce, niewykluczone jest wprowadzenie tych funkcji tuż po premierze konsoli. Na szczegóły musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: Slashgear

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *