Windows Phone 8.1 z obsługą gestów?

Coraz więcej mówi się na temat Windows Phone 8.1, nad którym Microsoft pracuje wraz z Nokią. Jakiś czas temu informowaliśmy, że pierwsze smartfony z tym systemem są już w fazie testów. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że wśród nowości prawdopodobnie znajdzie się obsługa gestów. Czy Windows Phone 8.1 nadrobi braki do konkurencji w postaci Androida oraz iOS?

Twitterowe konto Evleaks donosi, że Nokia pracuje obecnie nad dwoma nowymi smartfonami, które jako pierwsze będą wyposażone w system Windows Phone 8.1 – Goldfinger oraz Moneypenny. O ile o samych telefonach nie wiemy nic więcej, tak za sprawą serwisu The Verge dowiedzieliśmy się kilka szczegółów o nowym systemie Microsoftu.

Ten prawdopodobnie zaoferuje obsługę telefonu za pomocą gestów. Technologia 3D Touch pozwoli na komunikowanie się ze smartfonem i wybieranie poszczególnych opcji bez dotykania ekranu. Rozwiązanie tego typu zastosował w najnowszych modelach chociażby Samsung. Najwidoczniej Nokia wraz z Microsoftem chce nadrobić zaległości do konkurencji i zmienić wizerunek swoich smartfonów na bardziej nowoczesny i gadżeciarski.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje Windows Phone 8.1 i jakie urządzenia otrzymają aktualizację.

Źródło: Twitter/Evleaks, The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *