Internet Explorer i DailyBurn pomagają użytkownikom schudnąć

Wiele osób ćwiczy codziennie, oglądając programy treningowe w telewizji lub na DVD. Microsoft poszedł w temacie jeszcze dalej za sprawą ćwiczeń przy użyciu Kinecta. Co jednak, gdy nie posiadamy tego urządzenia, ale jesteśmy użytkownikami Xboxa 360? Firma z Redmond ogłosiła właśnie współpracę z DailyBurn, dzięki której za pośrednictwem konsoli oraz przeglądarki Internet Explorer, otrzymujemy dostęp do bogatej bazy z ćwiczeniami.

Microsoft poinformował na swoim blogu o zaletach korzystania z nowej formy treningowej przy użyciu konsoli oraz przeglądarki IE. Przez dwa miesiące użytkownicy usługi Xbox Live otrzymają za darmo dostęp do bazy ćwiczeń DailyBurn, które wyświetlane będą z poziomu konsoli lub PC.

Co więcej, usługa posiada ciekawe funkcje motywujące do regularnych ćwiczeń. Umożliwia m.in. podłączenie urządzeń zewnętrznych zintegrowanych z Windows Phone i tabletów z Windows 8, w celu sprawdzenia naszych postępów (ilość spalonych kalorii, czas ćwiczeń itp.). Sporym plusem jest wyświetlanie postępu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy regularnie kontrolować czas i tempo treningu. Biorąc pod uwagę problemy z otyłością w Stanach Zjednoczonych, usługa ta może zyskać na sporej popularności.

Źródło: Windows Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *