Windows Store: dostępnych już ponad 65 tys. aplikacji dla Windows 8

23 marca bieżącego roku ogłoszono, że za pośrednictwem Windows Store dostępnych jest 50 tysięcy aplikacji dedykowanych systemowi Windows 8. W dniu dzisiejszym, a więc po prawie 5 tygodniach, zanotowano kolejny rekord aplikacji, które obecnie przekroczyły już 65 tys. Wprawdzie ich ilość nie jest adekwatna do przyrostu zainteresowania, jednak Microsoft regularnie zachęca do przesiadki na nowy system.

Na dzień dzisiejszy dostępnych jest do pobrania dokładnie 65,891 aplikacji Modern dla systemu Windows 8. Co ciekawe, informacje te ogłosił serwis MetroScanner, a nie sam Microsoft, który od czasu pojawienia się nowego systemu praktycznie milczy, jeśli chodzi o statystyki popularności i sprzedaży. Spora ilość nie musi przekładać się na jakość, dlatego przy okazji wymieniono najpopularniejsze aplikacje. Wśród nich dominują oficjalnie wypuszczone przez firmę z Redmond (Xbox Video, Skype, aplikacje bazujące na wyszukiwarce Bing), natomiast najczęściej pobierane od zewnętrznych deweloperów to m.in. MLB.TV, Nokia Music, Deezer czy GEICO Insurance.

W nadchodzących miesiącach ma pojawić się znacznie więcej aplikacji Microsoftu, które dopasowane będą pod kątem Windows 8.1 (m.in. nowy kalkulator, alarm czy aplikacja o nazwie Movie Moments do automatycznej edycji filmów).

Źródło: MetroStore Scanner

One thought on “Windows Store: dostępnych już ponad 65 tys. aplikacji dla Windows 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.