Internet Explorer ma się dobrze i nadal będzie wspierany przez Microsoft

Internet Explorer

Przeglądarka Microsoft Edge oparta na silniku Chromium nabiera coraz to wyraźniejszych kształtów (i dobrze). Niezrozumiałe natomiast może wydawać się w obecnej sytuacji stanowisko koncernu w kwestii dalszych losów zabytku, jakim jest Internet Explorer. 

Inżynier odpowiedzialny za Microsoft Edge w wątku na portalu Reddit powiedział, że firma nie ma zamiaru usuwać pierwotnej przeglądarki z konsumenckich i korporacyjnych wersji systemu Windows 10. Internet Explorer 11 będzie więc cały czas otrzymywał łatki mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

W porządku, ale musi być jakiś logiczny argument odpowiadający na cisnące się na usta pytanie „Dlaczego?”. Z tytułowego programu korzysta obecnie nadal sporo przedsiębiorstw, ponieważ ich wewnętrzne usługi i systemy zoptymalizowane są właśnie pod niego. Ponadto, według badań, Internet Explorer jest bardziej popularny od Microsoft Edge – póki się to nie zmieni, to Microsoft zapewne będzie chciało na siłę przedłużać życie reliktowi przeszłości.

Jednym z kluczowych argumentów może być.. popularność Windowsa 7. Dla tego systemu operacyjnego nie stworzono na razie przeglądarki Microsoft Edge, więc jego użytkownicy (przynajmniej na starcie) „męczyć” się muszą z kultowym IE. Dopóki Microsoft nie zdecyduje się na wydanie ME na Windows 7, to Explorer będzie żył.

Źródło: Reddit, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *