Poprawka zbiorcza KB4494441 dla Windows 10 może powodować “problemy z Bluetooth”

Windows 10

Kolejny irytujący błąd nawiedził pewne grono użytkowników systemu Windows 10. Jak zawsze, problem nie dotyczy absolutnie wszystkich użytkowników, więc jeśli napiszecie u mnie działa, nie zmieni to faktu, że nie u wszystkich działa. Niestety.

Poprawka zbiorcza KB4494441 dla Windowsa 10 w wersji 1809 (October 2018 Update) została opublikowana jeszcze 14 maja i przyniosła liczne poprawki zabezpieczeń. Niestety, Microsoft poinformował właśnie, że aktualizacja może być powodem kłopotów z poprawnym sparowaniem urządzeń poprzez łączność Bluetooth. Te mogą dotykać także użytkowników Windows Server 2019 i Windows 10 Enterprise LTSC 2019.

Problemami dotknięte są przede wszystkim urządzenia z modułem Realtek Bluetooth. Czasem komputer nie jest w stanie wykryć urządzenia z modułem łączności bezprzewodowej, a czasem nie jest w stanie się z nim połączyć.

Microsoft pracuje już nad poprawką, która powinna zostać udostępniona pod koniec czerwca. Być może gigant z Redmond udostępni ją już w przyszłym tygodniu, przy okazji publikacji nowej aktualizacji zbiorczej.

Jeśli korzystacie już z Windows 10 (1903) to problem Was z pewnością nie dotyczy. Jeśli nie zainstalowaliście jeszcze Windows 10 May 2019 Update i łatka nie jest dostępna z jakiegoś powodu z poziomu Windows Update, w tym miejscu podpowiadamy jak wymusić instalację. Działa w każdym przypadku!

Źródło: Microsoft, via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *