Windows 10 – gry w które zagracie oczami.. pod pewnym warunkiem

Eyes First Microsoft

Jeżeli posiadacie w swoim domu tak zwany eye tracker, czyli urządzenie śledzące ruchy gałek ocznych, koniecznie podłączcie je do Waszych komputerów i wypróbujcie nowe gry od Microsoftu. Firma wydała właśnie cztery tytuły stworzone z myślą o tym sprzęcie. Powstały one nie tylko jako nowe źródło rozgrywki, ale również jako narzędzie, które ma w przystępny sposób pozwolić na zapoznanie się ze stosunkowo nową metodą sterowania grami, aplikacjami czy samym systemem Windows.

Gry opublikowane przez Microsoft to produkcje bardzo proste, należące do gatunku gier logicznych. Wszystkie są sygnowane nazwą Eyes First, która wyraźnie wskazuje na metodę sterowania stojącą w nich na pierwszym miejscu. To nie oznacza jednak, że w omawianych tytułach nie można bawić się, używając myszy czy ekranu dotykowego. Można, ale najlepsze doświadczenia zagwarantuje sterowanie wzrokiem.

Pierwsza z gier wydanych przez Microsoft to Eyes First – Tile Slide. W niej należy używać ruchu swoich gałek ocznych do układania kafelków w odpowiedniej kolejności.

Druga gra to Eyes First – Double Up. Polega ona na łączeniu kafelków z liczbami, aż uzyskamy liczbę 2048.

W trzeciej produkcji, Eyes First – Maze, musimy wykorzystać kontrolę wzorku, aby pomóc pieskowi w wydostaniu się z labiryntu.

Ostatnia gra, Eyes First – Match Two, polega na odnajdywaniu pasujących do siebie par kart wśród kart ułożonych rewersem do góry.

Aby wypróbować powyższe gry, należy posiadać system Windows 10 zaktualizowany przynajmniej do wersji 1803 (April 2018 Update). Póki co nie są one dostępne w polskim Microsoft Store, ale wystarczy zmienić ustawienie regionu w systemie operacyjnym na Stany Zjednoczone, aby móc je pobrać i zainstalować.

Jak dokonać zmiany regionu w systemie Windows 10? Wystarczy otworzyć menu Start, przejść do Ustawień, następnie do zakładki Czas i Język, a potem do zakładki Region. Tam, pod napisem „Kraj lub region”, wybieramy z listy Stany Zjednoczone. Okno pozwalające na zmianę regionu można otworzyć również, wpisując w wyszukiwarce systemowej wyrażenie „region”.

Ustawienia – Region

Źródło: Microsoft, YouTube, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *