Przeglądarka Edge Chromium dostępna dla Windows 7 oraz 8

Edge Chromium Windows 7

Microsoft Edge Chromium obejmuje swoim zasięgiem coraz obszerniejszą liczbę platform. Jeszcze nie tak dawno w sieci ukazała się informacja dotycząca debiutu tejże przeglądarki na system macOS oraz ewentualnej premierze na systemach z rodziny Linux. Teraz przyszedł czas na „wzmocnienie” własnego podwórka.

Do tej pory nowa przeglądarka od giganta z Redmond była nieco ograniczona jeśli chodzi o dostępność dla systemu operacyjnego Windows. Korzystać z niej mogli jedynie użytkownicy „dziesiątki”, a osoby przywiązane do starszych OS’ów cały czas czekały na swoją kolej. Mamy dobrą wiadomość..

Edge Chromium dla Windows 7 / Źródło: Microsoft

Firma wypuściła bowiem na rynek Microsoft Edge w kanale Canary dla Windows 7, Windows 8 oraz Windows 8.1. Jest to wersja, która otrzymuje codzienne aktualizacje, jednak posiada sporo wad i Microsoft nie gwarantuje jej stabilnego działania. Mimo to niewątpliwie mamy do czynienia z pozytywną wiadomością i dowodem, że Microsoft rzeczywiście planuje ekspansję na prawie wszystkie platformy.

Microsoft Edge to oczywiście niszowa przeglądarka i raczej popularnością nie przegoni kolosa w postaci Chrome, ale kto wie – w świecie technologii praktycznie wszystko jest możliwe. Teraz pozostaje czekać, aż firmy zrezygnują z systemów kompatybilnych z Internet Explorer, by Microsoft wreszcie zdecydował się na pozbycie się ten archaicznej przeglądarki i zastąpił ją tytułowym programem. Kilka dni temu informowaliśmy Was, iż koncern na razie nie chce tego uczynić.

Źródło: blog.windows.com, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *