Internet Explorer najpopularniejszy: ranking przeglądarek internetowych

Wśród przeglądarek internetowych w przeciągu ostatniego miesiąca nie zmieniło się zbyt wiele. Na szczycie wciąż pozostaje Internet Explorer. Drugie miejsce utrzymał Google Chrome, który stracił w stosunku do poprzednich miesięcy nieco użytkowników. Przedstawiamy ranking najpopularniejszych przeglądarek internetowych.

W listopadzie na pierwszym miejscu zdołał się utrzymać Internet Explorer. Zliczając wszystkie dostępne wersje, przeglądarka Microsoftu była używana przez 58,94% wszystkich internautów. Miesiąc temu było to o 0,45 punktu procentowego mniej.

Drugie miejsce z wyraźną przewagą nad resztą stawki zajmuje Google Chrome. Przeglądarka internetowego giganta jest obecnie wykorzystywana przez około 20,57% internautów. Warto zaznaczyć, że miesiąc wcześniej było to o 0,68 p.p. więcej. Chrome zalicza zatem niewielki spadek popularności.

Trzecie miejsce na podium należy do Firefoxa. Przeglądarka ta posiada 13,26% udziałów w rynku. Znacznie słabiej radzi sobie Safari (5,90%) oraz Opera (0,88%). Powyższy ranking dotyczy przeglądarek desktopowych.

Źródło: netmarketshare.com, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *