Internet Explorer odzyskuje użytkowników?

Przez wiele miesięcy Internet Explorer tracił udziały w rynku przeglądarek na rzecz Firefoksa czy Chrome. Wydaje się jednak, że zła passa Microsoftu dobiegła końca i IE zaczyna odbijać się od dna.

Najnowsze, licowe statystyki Net Applications wskazują, że Internet Explorer zyskał 0,42% w skali miesiąca. Przeglądarka Microsoftu ma obecnie 60,74% udziałów w rynku. To prawie o 1% więcej niż w maju bieżącego roku kiedy to udziały IE oscylowały poniżej 60%. Co ciekawe najszybciej rozwijającą się przeglądarką jest Internet Explorer 8, która tylko w lipcu zyskała 0,98%.

Nieznaczne spadki odnotowały przeglądarki Chrome i Firefox. Udziały Mozilli spadły z 23,81% w czerwcu do 22,91% w lipcu. W przypadku Chrome zanotowano spadek na poziomie 0,08%. Powody do zadowolenia ma za to firma Apple – po raz pierwszy udziały Safari w globalnym rynku przekroczyły 5%.

W ostatnim czasie w wielu krajach Microsoft emituje spoty telewizyjne promujące Internet Explorer 8. Jak widać reklama się opłaciła. Dodatkowym czynnikiem napędzającym rosnącą ilość użytkowników IE jest dobra sprzedaż systemu Windows 7.

Źródło: Net Applications, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *