Windows 7 ma więcej użytkowników niż Vista

Nieco ponad rok od czasu ukazania się wersji RTM system operacyjny Windows 7 prześcignął swojego poprzednika. Najnowszy system Microsoftu ma na świecie więcej użytkowników niż Windows Vista.

Osiągnięcie takiego rezultatu to duży sukces giganta z Redmond. Według najnowszych statystyk StatCounter, Windows 7 ma już 20,09% udziałów w globalnym rynku podczas gdy Vista może pochwalić się wynikiem 19,41%. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż Windows Vista trafił do sprzedaży detalicznej w styczniu 2007, a Windows 7 niecały rok temu.

Windows XP wciąż dominuje w globalnych statystykach – obecnie korzysta z niego 53,92% internautów. Z miesiąca na miesiąc udziały popularnego XP’ka spadają na rzecz Siódemki. W ciągu ostatniego roku Windows XP stracił aż 24%.

Sukces najnowszego Windowsa zaczął się już przed światową premierą systemu ponieważ wielu użytkowników korzystało z edycji testowych oraz RTM. Zaledwie dwa tygodnie po debiucie rynkowym Siódemka uzyskała wyższe udziały niż Apple Snow Leopard. Pod koniec czerwca Microsoft poinformował, że firmie udało się sprzedaż 150 milionów licencji Windows 7.

Źródło: StatCounter, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *