Internet Explorer wciąż na szczycie rankingu przeglądarek internetowych

O Internet Explorerze krążą różne opinie – jedne lepsze, drugie gorsze. Część internautów decyduje się na rozwiązania innych firm, jednak nie wpływa to na ogólnoświatowy ranking. W grudniu Internet Explorer znów był najpopularniejszą przeglądarką internetową, wyprzedzając między innymi Mozillę Firefox oraz Google Chrome.

Zaskakiwać może wyłącznie fakt, że obecnie najbardziej popularną przeglądarką internetową jest przestarzały Internet Explorer 8, który jest zainstalowany na ponad 20% wszystkich komputerów. Drugie miejsce piastuje Google Chrome 31 z wynikiem 12,88%. Kolejne pozycje to IE 10, 11 oraz 9, czyli stosunkowo świeże rozwiązania od Microsoftu.

ranking_przegladarek_122013

Dopiero za nimi uplasował się Firefox 25 i 26, zdobywając odpowiednio po 6,6% i 4,43%. Nie rozdrabniając się na poszczególne wersje, daje to trzecie miejsce w ogólnoświatowym rankingu, zaraz za Google Chrome. Pierwsze, z kolosalną przewagą nad konkurencją, w grudniu zdobył Internet Explorer.

Należy jednak pamiętać, iż dane te nie do końca muszą oddawać faktyczny status przeglądarek internetowych. Internet Explorer w różnych wersjach jest domyślnie zainstalowany na wszystkich systemach operacyjnych Microsoftu, a te, jak wynika z innego rankingu, stanowią trzon komputerowego świata.

Źródło: Net Applications

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.