Internet Explorer wciąż najpopularniejszy

Sytuacja wśród przeglądarek internetowych pozostaje niezmienna od dłuższego czasu. Internet Explorer wciąż pozostaje na szczycie, deklasując rozwiązania innych firm. Skąd bierze się tak duża przewaga nad konkurencją?

Według Net Applications, w lutym najpopularniejszą przeglądarką był Internet Explorer 8, posiadając aż 21% udziałów wśród wszystkich użytkowników internetu. Zaraz za nim uplasował się Internet Explorer 11, który zadebiutował wraz z systemem Windows 8.1 pięć miesięcy temu, a nieco później pojawił się również w wersji dla Windows 7.

Trzecie miejsce uzyskał Google Chrome 32 z wynikiem 9,86%. Najnowsza wersja Google Chrome oznaczona numerem 33, która zadebiutowała kilkanaście dni temu, zdążyła osiągnąć wynik 3,70%. Kolejne miejsca to znów Internet Explorer – odpowiednio wersja 9 i 10.

Przeglądarki - Styczeń 2014

Jeżeli zbierzemy wszystkie wersje przeglądarki Microsoftu, osiągną one wynik ponad 59% udziałów rynku. Drugie miejsce, bez podziału na wersje, zajmuje przeglądarka Mozilla Firefox, a dopiero na trzeciej pozycji plasuje się Google Chrome.

Skąd tak duża przewaga Internet Explorera? Niebagatelny wpływ ma na to fakt, iż przeglądarka ta jest zintegrowana i obecna w każdej wersji Windowsa, który jest aktualnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. I prawdopodobnie długo jeszcze nim pozostanie.

Źródło: Net Applications

1 thoughts on “Internet Explorer wciąż najpopularniejszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *