Windows XP wciąż umacnia swoją pozycję

Na miesiąc przed oficjalnym zakończeniem wsparcia, 12-letni system operacyjny Microsoftu umacnia swoją pozycję na rynku, zyskując wzrost podobny do Windows 8.1. Użytkownicy nie chcą odpuścić, a gigant z Redmond ma coraz większy problem.

Najnowsze zestawienie popularności systemów operacyjnych firmy Net Application jednoznacznie wskazuje, że Windows XP ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby użytkownicy chcieli porzucić 12-letnie oprogramowanie. Wręcz przeciwnie, w ostatnim miesiącu znów zyskało ono na popularności. Wzrost wyniósł 0,23%, plasując się na poziomie 29,53%.

Jest to drugie miejsce w rankingu. Na szczycie bez zmian pozostaje Windows 7, posiadając 47,31% udziałów na rynku komputerów. Co ciekawe, niewiele większy wzrost zanotował najnowszy system Microsoftu – Windows 8.1. Jego popularność poszybowała o 0,36%, zatrzymując się na poziomie 4,30%.

os_ranking_012014

Microsoft robił, co tylko mógł, aby obniżyć zainteresowanie Windowsem XP. Gigant z Redmond co jakiś czas karmi nas nowymi informacjami, które działają na niekorzyść 12-letniego systemu. Mimo wszystko popularność XP-ka w ostatnim miesiącach rośnie. Czyżby decyzja o zakończeniu wsparcia była podjęta zbyt pochopnie?

Źródło: Net Applications

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *