Jak długo downgrade z Windows 7 do XP?

Wszyscy użytkownicy którzy zakupili Windows 7 Professional mogą skorzystać z darmowej aktualizacji do Windows XP Professional. Oferta ważna jest od momentu premiery systemu do czasu wydania pierwszego Service Packa lub przez 18 miesięcy (w zależności od tego co nastąpi pierwsze).

Wszystko wskazuje na to, że downgrade będzie dostępny znacznie krócej niż pierwotnie zakładano (18 miesięcy) bowiem Microsoft intensywnie pracuje nad dodatkiem SP1 dla Windows 7. Użytkownicy którzy zainteresowani są wsteczną aktualizacją do Windows XP powinni rozważyć zakup systemu już teraz ponieważ po premierze pierwszego Service Packa nie będzie to możliwe. Al Gillen, analityk firmy IDC, w wywiadzie dla PCWorld.com stwierdził, że udostępnienie Service Packa dla Siódemki jest kwestią miesięcy.

Microsoft jeszcze przed premierą Windows 7 zapowiedział, że możliwość wstecznej aktualizacji do XP będzie możliwa tylko przez 6 miesięcy. Plany koncernu zostały bardzo negatywnie odebrane przez rynek i specjalistów dlatego Microsoft zdecydował się wydłużyć ten okres do 18 miesięcy lub czasu wydania SP1.

Źródło: PCWorld

One thought on “Jak długo downgrade z Windows 7 do XP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.