Globalny Windows Marketplace dostępny w Polsce

Już teraz polscy użytkownicy telefonów pracujących na systemie operacyjnym Windows Phone mogą wzbogacać swoje urządzenia o aplikacje dostępne w globalnych zasobach serwisu Windows Marketplace.

Wśród ponad 1000 dostępnych aplikacji jest także mobilna wersja najnowszego pakietu biurowego Microsoft – Office 2010 Mobile beta, a wkrótce dojdzie do niej aplikacja Wyborcza.biz, opracowana wspólnie przez Agorę oraz polski oddział firmy Microsoft.

W październiku ubiegłego roku, wraz z systemem Windows phone 6.5 Microsoft uruchomił serwis Windows Marketplace for Mobile. Serwis ten umożliwia łatwe wyszukiwanie i zakup wysokiej jakości aplikacji mobilnych do pracy i zabawy. Wszystkie aplikacje można łatwo kupić i zainstalować bezpośrednio w telefonach Windows Phone. Użytkownicy serwisu mają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Blip, WunderRadio i Zagat) oraz najlepszych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man).

Od chwili uruchomienia serwisu ponad 700 programistów Microsoft wspartych przez setki deweloperów z całego świata pracuje nad jego rozbudową. Obecnie znajduje się w nim ponad 1000 aplikacji podzielonych na 9 kategorii: Gry, Rozrywka, Informacje i pogoda, Biurowe, Sieci społeczne, Komunikacja, Podróże, Centrum biznesowe oraz Narzędzia. Wśród nich coraz liczniejszą grupę stanowią aplikacje przygotowane przez polskich deweloperów i entuzjastów mobilności. W tej chwili lista polskich programów obejmuje 28 pozycji, ale ich liczba sukcesywnie rośnie.

“Polska to dla Microsoft bardzo ważny rynek,” – powiedział Piotr Pągowski, dyrektor generalny działu Consumer & Online w polskim oddziale Microsoft. – “Szczególną wagę przykładamy do rozwoju polskich aplikacji i współpracy z rodzimymi dostawcami rozwiązań na Windows Phone, co przekłada się również na stale rosnącą liczbę użytkowników. To właśnie z myślą o nich udostępniamy im teraz globalne zasoby naszego serwisu, wśród nich mobilną wersję beta najnowszego pakietu biurowego, Office 2010”.

Już wkrótce polskie zasoby Windows Marketplace for Mobile będą zawierać między innymi aplikację Wyborcza.biz, opracowaną wspólnie przez Agorę oraz polski oddział firmy Microsoft. Wyborcza.biz to bezpłatna aplikacja z aktualnymi informacjami z serwisu Wyborcza.biz, stworzona dla użytkowników telefonów Windows Phone. Aplikacja posiada również opcję “Twoja giełda”, dzięki której użytkownicy mogą spersonalizować jej ustawienia i na bieżąco śledzić wyniki interesujących ich spółek i czytać poświęcone im artykuły. Aby już teraz korzystać z możliwości płynących z używania tej aplikacji, należy ją pobrać ze strony wyborcza.biz.

Polscy użytkownicy mogą także swobodnie korzystać z całego katalogu aplikacji znajdujących się w serwisie Microsoft bez geograficznych ograniczeń. Obecnie serwis obejmuje aplikacje oferowane na 31 rynkach. Zasoby serwisu Windows Marketplace for Mobile obejmują także bezpłatną wersję pakietu biurowego Office 2010 Mobile beta, którą można znaleźć w amerykańskim katalogu serwisu. Office 2010 Mobile beta oferuje możliwość pracy na wszystkich aplikacjach wchodzących w skład pakietu, jak również skorzystania z usługi SharePoint Workspace Mobile. Pakiet jest wyposażony w nowy interfejs, specjalnie zaprojektowany dla małych urządzeń.

Globalne zasoby serwisu Windows Marketplace for Mobile są dostępne pod adresem marketplace.windowsphone.com. Aby pobrać lub zakupić aplikację z innego rynku (np. Stanów Zjednoczonych, Rosji, Singapuru, Holandii czy Niemiec) wystarczy przejść do właściwego katalogu, wybierając go z listy dostępnych państw. Lista znajduje się w prawym dolnym rogu serwisu.

Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows Phone i podlegają polityce zwrotów w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft. Serwis umożliwia także wypróbowanie aplikacji przed dokonaniem zakupu.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *