Nowy Windows Live Messenger połączy kontakty z różnych sieci

Z nowej wersji komunikatora Windows Live Messenger będzie można korzystać już za kilka miesięcy – poinformował Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft na konferencji w Sao Paulo. Nowa wersja tego popularnego komunikatora internetowego jest pierwszym z narzędzi prezentowanym w ramach odsłony nowego pakietu usług Windows Live.

Najnowsza wersja Windows Live Messenger zintegruje nasze kontakty z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace czy Linkedln, a także portali Flickr czy YouTube. Oprócz rozmów tekstowych i video w formacie full screen HD, będzie można również komentować aktywności znajomych oraz dzielić się z nimi swoimi przeżyciami, zdjęciami i filmami. Gdy któryś z naszych znajomych nie będzie dostępny online, można mu pozostawić wiadomość video, którą obejrzy gdy tylko się zaloguje.

Obecnie, Windows Live Messenger jest dostępny w 76 krajach, w 48 językach. Każdego miesiąca z tego komunikatora internetowego korzysta 320 milionów ludzi, którzy każdego dnia wysyłają ponad 10 bilionów wiadomości. Wczorajsza zapowiedź premiery to dopiero początek odsłony nowej wersji pakietu Windows Live, z którego będzie można korzystać na komputerach, poprzez Internet i w telefonach komórkowych.

Nowości w komunikatorze Windows Live Messenger:

  • Video czat HD. W nowej wersji komunikatora internetowego Windows Live Messenger dostępny będzie video czat w rozdzielczości HD. W czasie wideorozmowy jednocześnie można będzie prowadzić także konwersację tekstową w komunikatorze z innymi użytkownikami – a to wszystko w czasie rzeczywistym.
  • Integracja z wyszukiwarką Bing. Takie rozwiązanie pozwoli na wyszukiwanie informacji, a także dzielenie się z rozmówcą zdjęciami czy filmami bez konieczności zmiany okna czatu na okno przeglądarki.
  • Integracja. Nowy Windows Live Messenger pozwoli na jednoczesną rozmowę ze znajomymi i udostępnianie im wybranych stron internetowych. Funkcja ta pozwala na śledzenie aktywności naszych znajomych na różnych portalach i serwisach, dzięki czemu nie musimy posiadać konta na każdym z nich.
  • Wyróżnienia. Aktywności wybranych znajomych są specjalnie wyróżniane, dzięki czemu można je szybciej i łatwiej oglądać.
  • Pojedyncza lista znajomych. Gdy jesteśmy zalogowani do różnych serwisów społecznościowych czy portali, często nasze kontakty z nich się powtarzają. Windows Live Messenger tworzy niezduplikowaną listę kontaktów.
  • Synchronizacja aktualizacji statusu. Gdy aktualizujesz status w Windows Live Messenger, wszystkie twoje statusy z sieci społecznych są automatycznie aktualizowane i odwrotnie.
  • Messenger na komórce. Komunikatora Windows Live Messenger można także będzie używać na Windows Phone, iPhone, oraz innych telefonach typu smartphone. Dzięki temu użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich swoich kontaktów, będzie mógł przeglądać aktywności znajomych, rozmawiać z nimi na czacie, udostępniać zdjęcia oraz aktualizować swój status.

W najbliższych miesiącach nastąpi premiera komunikatora Messenger, którego będzie można pobrać ze strony download.live.com. Więcej informacji na stronie www.messengerpreview.com

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *