Jest sposób na dalsze aktualizacje systemu Windows XP

Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie Windows XP w kwietniu bieżącego roku, a użytkownicy wciąż korzystający z tej platformy muszą na własną rękę dbać o bezpieczeństwo swojego komputera. Firmy i organizacje miały jednak możliwość wykupienia wydłużonego wsparcia. Jak się okazuje, istnieje prosty sposób, aby zwykły użytkownik także otrzymywał kolejne aktualizacje.

Okazuje się, że wystarczy prosta modyfikacja rejestru, aby nasz system był postrzegany jako Windows Embedded POSReady 2009, który jest oparty na Windows XP Service Pack 3. Wsparcie dla tego systemu kończy się dopiero w kwietniu 2019 roku, tak więc do tego czasu będzie on otrzymywał kolejne aktualizacje.

Po wprowadzeniu modyfikacji także Windows XP będzie aktualizowany. Należy jednak pamiętać, że zmiany sprowadzają się do złamania licencji systemu. Microsoft prawdopodobnie zablokuje tego typu możliwość po tym, jak wiadomość rozeszła się w sieci.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście przesiadka na nowszy system operacyjny. Jeżeli jednak jest to z pewnych względów niemożliwe, należy zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo komputera. W sieci można znaleźć wiele poradników poruszających temat końca wsparcia dla Windows XP.

Źródło: Beta News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *