Microsoft prezentuje Skype Translator (wideo)

W dniu wczorajszym Microsoft zaprezentował Skype Translator – funkcję, nad którą pracuje już od wielu lat. Jak sama nazwa wskazuje, tłumaczy ona rozmowy przeprowadzane za pomocą komunikatora Skype na wybrany język. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Czyżby nadchodziła rewolucja w sposobie komunikacji z innymi osobami?

Skype Translator został zaprezentowany podczas Code Conference. Aby dokładnie zilustrować możliwości tej funkcji, wykonano próbną rozmowę głosową z osobą przebywającą na terenie Niemiec i posługującą się językiem niemieckim. Skype Translator był w stanie na bieżąco tłumaczyć rozmowę z angielskiego na niemiecki i odwrotnie, dzięki czemu dwie rozmawiające osoby mogły się komunikować bez barier, nie znając języka.

Możliwość ta pojawi się w wersji beta w ramach aplikacji na Windows 8. Satya Nadella zapewnił jednak, że docelowo Skype Translator zawita na wszystkie platformy, na których dzisiaj możemy korzystać z komunikatora Skype. Tłumacz powinien być w pełni funkcjonalny w przeciągu dwóch następnych lat.

Poniżej znaleźć można zapis rozmowy ze wspomnianej prezentacji oraz materiał video, który przedstawia możliwości Skype Translator.

Źródło: Microsoft

3 thoughts on “Microsoft prezentuje Skype Translator (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *