Skype Translator z obsługą dwóch nowych języków

Innowacyjny projekt Microsoftu – Skype Translator, który pozwala tłumaczyć rozmowę wideo na różne języki w czasie rzeczywistym, może być narzędziem, które przełamie bariery językowe na całym świecie. Nim jednak będzie to możliwe, upłynie jeszcze sporo czasu. Usługa otrzymała właśnie obsługę dwóch nowych języków.

Skype Translator po przejściu na publiczną wersję testową umożliwiał tłumaczenie dwóch języków – angielskiego oraz hiszpańskiego. Dzisiaj do zestawu dodano język włoski oraz mandaryński (język urzędowy w Chińskiej Republice Ludowej). Można także przypuszczać, że w najbliższej przyszłości zaimplementowany zostanie język niemiecki, bowiem używano go podczas jednej z prezentacji tej technologii.

Skype Translator to narzędzie, które pozwala rozmawiać z innym użytkownikiem bez znajomości jego języka. Program w czasie rzeczywistym tłumaczy naszą mowę na inny język, dzięki czemu konwersacja jest w miarę płynna. Najlepiej obrazuje to poniższy materiał wideo:

Microsoft dodał do swojego oprogramowania także kilka mniejszych usprawnień. Pojawiła się automatyczna regulacja głośności czy chociażby możliwość wyciszenia tłumacza.

Skype Translator jest obecnie dostępny dla użytkowników posiadających specjalne zaproszenie. Chęć uczestniczenia w testach można wyrazić na stronie Microsoftu.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *