Jeszcze w styczniu aktualizacje Windows Phone 7.8?

Wczoraj pojawiły się informacje, że Nokia aktualizując część swoich aplikacji wprowadziła nowe wymagania systemowe, które wzmiankują o Windows Phone 7.8. Sprowokowało to spekulacje, że aktualizacja może pojawić się naprawdę szybko. Wkrótce po doniesieniach z obozu Nokii, pojawił się kolejny dowód, że coś jest na rzeczy. Brytyjski operator O2 poinformował na Twitterze, że WP 7.8 pojawi się przed końcem stycznia. Według operatora użytkownicy będą mogli uaktualnić swoje telefony poprzez oprogramowanie Zune.

Jak donosi magazyn Neowin, WP 7.8 nie przynosi wielu dodatkowych funkcji, jednak wraz z nową wersją platformy mobilnej Microsoftu, pojawią się ulepszone możliwości personalizacji ekranu startowego ze zmiennym rozmiarem płytek, jak również szerszy zakres tematów kolorystycznych. Zmieniający się automatycznie lockscreen Bing to kolejna nowość, jednak nie wiadomo czy aplikacje innych producentów będą mogły korzystać z tej funkcji. Microsoft wprowadzi również poprawki błędów oraz aktualizacje firmware.

O2 jest pierwszym operatorem, który potwierdza wcześniejsze podejrzenia, że WP 7.8 pojawi się do końca tego miesiąca. Im bliżej wydania, tym częściej pojawiać się będą doniesienia od kolejnych operatorów.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *