Jeszcze więcej nowości w Live SkyDrive?

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Microsoft może już niedługo zaoferować aplikacje dla komputerów PC i Mac, pozwalające na zarządzanie kontem w usłudze Live SkyDrive. Dziś w Internecie pojawiły się kolejne doniesienia o nowościach nad którymi mogą pracować deweloperzy z Redmond.

Serwis Liveside.net donosi, że już niedługo zwiększony może zostać limit wielkości pojedynczego pliku wgrywanego na dysk internetowy Microsoftu. Dotychczasowe 100MB może zostać zastąpione przez 300MB, co zwiększyłoby konkurencyjność usługi na rynku. W ramach Live SkyDrive może pojawić się również funkcja pozwalająca na natychmiastowe skracanie linków. Byłoby to przydatne w przypadku chęci podzielenia się adresem pliku w takich serwisach jak na przykład Twitter. Niesprecyzowane źródła informują też, że Microsoft może przygotowywać płatne opcje internetowego dysku, zwiększające jego pojemność. W tej chwili użytkownicy za darmo otrzymują 25GB powierzchni dyskowej.

Przykład usługi Live SkyDrive pokazuje, że Microsoft ma do zaoferowania wiele ciekawych usług, które po delikatnym liftingu mogłyby swobodnie konkurować z rozwiązaniami konkurencji. Póki co są one za bardzo ukryte i za mało rozreklamowane.

Źródło: Liveside.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *