Visual Studio 11 z odświeżonym interfejsem

Premiera mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone przyniosła nam interfejs użytkownika Metro. Od jego udostępnienia Microsoft zdaje się coraz bardziej starać, aby zunifikować wygląd swoich poszczególnych produktów. Wzorcem stało się właśnie Metro UI. Dlatego też wiele jego elementów zobaczymy również w desktopowym Windowsie 8, najprawdopodobniej w kolejnym Officie oraz… narzędziach dla deweloperów.

Microsoft na stronach MSDN udostępnił zrzuty ekranowe z najnowszej wersji środowiska programistycznego Visual Studio 11. Jego interfejs zostanie w pewnym stopniu dostosowany do najnowszych standardów panujących w firmie z Redmond. Na szczęście deweloperzy mogą odetchnąć z ulgą. Nie będą oni bowiem zmuszeni do korzystania z Visual Studio z kafelkami – zmianie ulegnie czcionka i kolorystyka wykorzystywana w aplikacji. Pewne elementy Metro mogą zostać również wprowadzone do samouczków i ekranów startowych. Szczerze mówiąc, mamy nieodparte wrażenie, że Visual Studio 11 wydaje się być strasznie ponure w wyrazie i nieco przypominające stare czasy Windowsa 95. Samej czcionce nie można odmówić nowoczesności.

Nowa wersja Visual Studio nie została jeszcze udostępniona deweloperom. Jednak bardzo możliwe, że wersja beta środowiska zostanie zaprezentowana wraz z Windows 8 Consumer Preview – 29 lutego. Jest to jednak informacja niepotwierdzona.

Źródło: MSDN Blogs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *