Kinect 2 przeczyta z ruchu ust, wyczuje emocje

Przyszła edycja Microsoft Kinect najprawdopodobniej zapewni ulepszoną technologię wykrywania ruchu. Funkcja ta może rozwijać się w kierunku czytania z ruchu warg. Zgodnie z informacjami zebranymi przez serwis Eurogamer, oprócz czytania z ust, nowy Kinect będzie również w stanie wykryć podstawowe uczucia i w jakim kierunku dana osoba stoi.

Oryginalny Kinect, wydany w listopadzie 2010 jako dodatek do konsoli Xbox 360, został ograniczony w pewnym stopniu przez połączenie USB z konsolą. Oznaczało to, że czujnik głębokości miał sztuczną granicę tylko 30 klatek na sekundę oraz maksymalną rozdzielczość tylko 320×240. Zdaniem wielu specjalistów, Kinect 2 będzie po prostu częścią nowej konsoli Xbox, dzięki czemu zostanie pozbawiony sztucznych ograniczeń.

Kinect 2 jako element konsoli będzie mógł śledzić dane dźwiękowe, takie jak głośność i wysokość ludzkiego głosu oraz rejestrować zmiany wyrazu twarzy. W rezultacie, Kinect posiądzie wszystko, czego potrzeba do rejestrowania ludzkich uczuć. Na razie jednak plany dotyczące przyszłości Kinecta nie zostały potwierdzone przez Microsoft. Przedstawiciele firmy napisali w oficjalnym oświadczeniu, że nie komentują plotek i spekulacji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.