Aktualizacja i instalacja Windows 8 będą szybsze

Zmorą wszystkich użytkowników komputerów pracujących w oparciu o którąkolwiek wersję systemu operacyjnego Microsoftu były trwające wieki procesy – zarówno czystej instalacji, jak i aktualizacji systemu. Wraz z debiutem Windows 8 ma się to zmienić. Przedstawiciele koncernu z Redmond zapowiadają, że oba procesy będą trwać zdecydowanie krócej.

Na pewno każdy z Was na własnej skórze doświadczył monotonnego czekania na zakończenie procesu aktualizacji bądź instalacji jednej z dotychczasowych wersji Windowsa. Jeśli tak, to doskonale wiecie o jakim czasie oczekiwania mowa. Microsoft w nadchodzącej wersji systemu chce nam tego zaoszczędzić.

Z najnowszych informacji podanych przez producenta wynika, że proces instalacji Windows 8 będzie trwał aż o 35% krócej niż obecnie najbardziej aktualnej “siódemki”. Co więcej, w przypadku aktualizacji systemu mamy mieć do czynienia jedynie z jedenastoma wyskakującymi okienkami, a liczba kliknięć myszką zostanie ograniczona aż o 82%.

Z niecierpliwością czekamy na możliwość przetestowania tego stanu rzeczy na Windowsie 8, którego rynkowa premiera przewidziana została (rzekomo) na drugą połowę 2012 roku.

Źródło: Arstechnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.