Nowa generacja Xbox: dwie wersje i premiera w 2013?

Plotki na temat kolejnej wersji konsoli Microsoft Xbox mnożą się jak grzyby po deszczu. Najnowsze doniesienia na temat Xboksa pojawiły się na Gamesindustry.biz. Dziennikarze serwisu twierdzą, że Microsoft rozwija dwie wersje konsoli Xbox. Premiera obu jest planowana na jesień 2013 roku.

Zgodnie z teorią, segmentacja urządzeń wiązałaby się z różnymi zakresami cen i funkcji. Tańsza konsola umożliwiałaby połączenie do streamingu gier i mediów. Droższa wersja miałaby być wyposażona w napęd optyczny, wbudowany dysk twardy i wsteczną kompatybilność z linią gier na Xbox 360. Obie wersje mają posiadać wbudowaną technologię wykrywania ruchu Kinect – zamiast dodatku.

W treści artykułu dowiadujemy się również, że według pewnych źródeł, Microsoft zorganizował tajne wydarzenie dla twórców gier w Disneylandzie w Kalifornii tuż po targach E3 2011, które odbyły się w czerwcu w Los Angeles. Podczas spotkania Microsoft zebrał informacje na temat problemów, z którymi borykali się twórcy gier do Xboksa oraz poznali sugestie dotyczące rozwoju konsoli.

W artykule pojawiły się również spekulacje na temat komponentów zastosowanych w przyszłym wydaniu Xboksa. Coraz więcej głosów twierdzi, że konsola Microsoft może mieć dwa układy graficzne – zgodnie z trendem, który panuje obecnie wśród graczy PC.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.