Jeszcze nie wydany, a już złamany – demonstracja wideo bootkita na Windows 8

Zgodnie z opinią autorów, Windows 8 miał otrzymać dodatkowe środki bezpieczeństwa, które miały zapobiec atakom typu bootkit. Jeszcze przed finalnym wydaniem, jednemu z “hakerów” udało się zarejestrować na wideo sposób na pokonanie zabezpieczeń Windows 8 przez ważący 14KB bootkit o nazwie Stoned Lite.

Wideo wykonał badacz bezpieczeństwa Peter Kleissner który, jak wcześniej informowaliśmy, już zapowiedział, że planuje wydanie bootkit dla Windows 8 na początku tego tygodnia. Film stanowił część prezentacji podczas konferencji MalCon w Bombaju. Kleissner wydał wcześniej bootkit o nazwie Stoned dla systemu Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows Server 2003. Bootkit instalował się w jądrze systemu operacyjnego i zapewniał dostęp użytkownika nawet do zaszyfrowanych dysków w komputerze.

Kleissner poinformował wydawcę o swoim nowym bootkicie jeszcze przed konferencją MalCon. Choć wydał już prezentację na temat nowego bootkita na swojej oficjalnej stronie internetowej, kod źródłowy Stoned Lite nie został jeszcze przekazany do wiadomości publicznej.

Źródło: H-Online

One thought on “Jeszcze nie wydany, a już złamany – demonstracja wideo bootkita na Windows 8

  1. “Windows 8 miał otrzymać dodatkowe środki bezpieczeństwa, które miały zapobiec atakom typu bootkit”

    Do odpowiednich zabezpieczeń jest wymagany UEFI, zaś ten bootkit wciąż działa tylko z BIOS. Jak zapowiedział Microsoft – Windows 8 będzie instalowany na nowych komputerach wyposażonych oraz z uruchomionym domyślnie UEFI. Przed tym jak siać FLAME i zapychać serwis newsami proponowałbym zwiększyć jego jakość przez szczegółową analizę przed opublikowaniem artykułu na dany temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *