Wkrótce doczekamy się telewizorów z Kinectem?

Nie tak dawno pojawił się nowy trend wśród producentów gamingowych konsol. Mam na myśli oczywiście kontrolery ruchu, pozwalające na poznanie zupełnie nowych, nieznanych dotychczas doznań podczas gry przed telewizorem, dzięki sterowaniu własnym ciałem. Microsoft chce iść o krok dalej – co powiecie na telewizory z wbudowanym Kinectem?

Koncern z Redmond chce wprowadzić całkiem sporą rewolucję na rynku, nie będąc producentem telewizorów. Najprawdopodobniej zamierza pobierać większe lub mniejsze pieniądze za licencje od producentów sprzętu (jak chociażby w przypadku Windowsa).

Według najnowszych informacji, Microsoft rzekomo prowadzi rozmowy z dwoma firmami produkującymi telewizory. W tym gronie znajduje się gigant rynku – Sony i mniej znany w Polsce producent – Vizio.

To właśnie w telewizorach tych firm mają się znaleźć sterowniki Kinecta, pozwalające na przełączenie kanałów, zmianę głośności i pozostałe czynności związane z kontrolą telewizora, za pomocą gestów.

To by był kolejny krok w rozwoju Kinecta. Po wersji przygotowanej początkowo wyłącznie dla konsoli Xbox 360, wkrótce przyjdzie pora na wersję pecetową, a jeszcze jakiś czas później – najprawdopodobniej – Kinect znajdzie zastosowanie w telewizorach.

Źródło: TheDaily

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *