Kinect Fusion debiutuje na PC

Kinect Fusion to innowacyjne rozwiązanie Microsoftu, które pozwala skanować obiekty i przedstawiać je w formie 3D za pomocą kamerki. Pierwsze informacje na temat tej technologii pojawiły się już w listopadzie, jednakże w dniu dzisiejszym funkcja ta wchodzi w życie, wraz z kolejną aktualizacją oprogramowania.

Kinect Fusion pozwala na skanowanie pojedynczych obiektów, osób, a nawet całego pomieszczenia. Następnie program przetwarza zeskanowane otoczenie na obraz w 3D. Nie trzeba chyba wspominać, jak pomocne będzie to dla programistów, którzy zajmują się modelowaniem postaci. Microsoft wciąż pokazuje, że jego technologia posiada niebywały potencjał. Jednocześnie firma liczy także na innowacyjne pomysły samych deweloperów, dlatego też większość kodu źródłowego została opublikowana na zasadzie wolnego oprogramowania.

Zobaczymy, cóż takiego przyniesie przyszłość. Już teraz jednak można zaobserwować, iż z pozoru trywialne urządzenie służące do zabawy w proste gry zamienia się w potężną technologię, która znajdzie zastosowanie na wielu płaszczyznach.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *