Microsoft upublicznia próbki kodu Kinecta

Microsoft wiąże sporą nadzieję ze swoją technologią Kinect działającą pod systemem operacyjnym Windows. Gigant z Redmond upublicznił właśnie próbki kodu, które mają zachęcić potencjalnych deweloperów do tworzenia aplikacji obsługujących kontroler ruchu.

22 próbki zawierają między innymi fragmenty odpowiedzialne za rozpoznawanie twarzy, czy też określanie sylwetki i są dostępne na zasadzie wolnego oprogramowania. Skąd takie nagłe posunięcie ze strony Microsoftu? Jak twierdzi specjalista firmy – Ben Lower, dzięki temu Kinect zyska na popularności wśród producentów oprogramowania. Jest to także niezła okazja do nauczenia się kilku nowych rzeczy o swoim urządzeniu i poznania alternatywnych możliwości – dodaje. Dzięki temu Microsoft będzie mógł szybciej wprowadzać usprawnienia do kodu i wzbogacać go o nowe rozwiązania.

Trzeba przyznać, że inicjatywa jest godna podziwu. Być może w końcu Kinect znajdzie jakieś sensowne zastosowanie na komputerach stacjonarnych. Jak sądzicie, do czego można go wykorzystać?

Źródło: CNET

One thought on “Microsoft upublicznia próbki kodu Kinecta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *