Kinect posłuży do tworzenia filmów

W ostatnim czasie deweloperzy wymyślają rozmaite sposoby na wykorzystanie Kinecta. Pojawiły się już interaktywne reklamy, niebawem będzie także wersja dedykowana pod systemy Windows, a także dojdzie możliwość wykorzystywania urządzenia jako pilot zdalnego sterowania do kina domowego. Teraz pojawił się kolejny pomysł, dotyczący tworzenia filmów.

Do amerykańskiego biura patentowego US Patent and Trademark Office trafił właśnie wniosek Microsoftu, aby przy pomocy swojego urządzenia, pierwotnie stworzonego jako kontroler ruchowy współpracujący z konsolą Xbox 360, móc w prosty sposób stworzyć własne filmy. W praktyce wyglądać ma to w ten sposób, że system rejestrować będzie nasze ruchy i przedmioty, które trzymamy, a następnie przetwarzać je na ekranie w formie wirtualnego świata. W ten sposób będzie można w salonie stworzyć przykładowo wirtualną plażę, która ozdabiać będzie wnętrze naszego salonu wakacyjną porą.

 Kinect posłuży do tworzenia filmów

Na dzień dzisiejszy nie podano, kiedy będziemy mogli tworzyć własne wizualizacje na ekranie, jednak wniosek patentowy świadczyć może o poważnym podejściu do tematu. Ciężko wyrokować w jakiej formie produkt pojawi się na rynku, jednak niewykluczone, że taka opcja byłaby wbudowana w kolejnych modelach, które powinny pojawić się na rynku najwcześniej wraz z następcą konsoli Xbox 360.

Źródło: Engadget

1 thoughts on “Kinect posłuży do tworzenia filmów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *