Kinect: aktualizacja dla Windows SDK w październiku

Kinect od dłuższego czasu święci triumfy na konsoli Xbox 360. Potencjał urządzenia sięga jednak znacznie dalej niż elektroniczna rozrywka, czego przykładem jest możliwość tworzenia własnych filmów lub zapowiedź pojawienia się interaktywnych reklam. Swego czasu pisaliśmy również o pojawieniu się wersji pod Windows SDK, zaś teraz Microsoft ogłosił, że planuje sporą aktualizację tej wersji w październiku.

Odkąd pojawiła się oficjalna wersja Kinecta pod Windowsa, wiele firm zajęło się produkcją rozmaitych aplikacji nie związanych bezpośrednio z grami. Dziś na oficjalnym blogu Kinect for Windows, ogłoszono sporą aktualizację platformy SDK, która nastąpi dokładnie 8 października, wprowadzając sporo zmian, mających przyciągnąć jeszcze większą ilość zainteresowanych deweloperów. Najważniejsze zmiany obejmować będą między innymi: rozbudowaną pracę czujnika ruchu, ulepszone funkcje aparatu i nadanie mu większej głębi kolorów, wsparcie dla desktopowych aplikacji pod Windows 8, współpraca z Microsoft .NET 4.5 oraz Microsoft Visual Studio 2012.

kinect windows

Wiadomo także, że wraz z aktualizacją, Kinect w wersji dla Windowsa pojawi się także w kilku nowych krajach, wśród których wymienia się: Chiny, Chile, Kolumbię, Czechy, Grecję, Węgry i Polskę. Łącznie urządzenie będzie w obiegu już w 38 krajach na świecie. Zastanawiającą sprawą jest w dalszym ciągu brak supportu ze strony deweloperów z branży gier, jednak nowa łatka może w końcu odmienić ten stan rzeczy.

Źródło: Kinect for Windows Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *