Nokia Lumia 920 z Windows Phone 8: bezprzewodowe ładowanie i technologia PureView

Podczas dzisiejszej konferencji Nokia World w Helsinkach zaprezentowano światu nowe smartfony, które mogą zaważyć o przetrwaniu Noki na mobilny rynku. Fiński producent wciąż stawia na Microsoft implementując system Windows Phone 8 w swoich najnowszych urządzeniach. Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 820 napakowane zostały nowymi technologiami z bezprzewodowym ładowaniem na czele, czy to wystarczy aby przywrócić zaufanie klientów i przyciągnąć nowych?

Dzisiejsze premiery wskazują na to, że Nokia wciąż wierzy w sukces Windows Phone. Kooperacja z Microsoftem jest prawdopodobnie jedyną drogą, która może doprowadzić do konkurowania z Androidem i iOS’em. Nokia jako najważniejszy partner giganta z Redmond ma pierwszeństwo w dostępie do Windows Phone 8. Należy jednak pamiętać, że i tu pojawia się wewnętrzna konkurencja – urządzenia z tym systemem chcą produkować Samsung i HTC.

Lumia 920 to flagowy smartfon z systemem Windows Phone 8. Oferuje on najnowsze osiągnięcia innowacyjnej technologii fotograficznej Nokia PureView. Dzięki zastosowaniu technologii grup soczewek poruszających się niezależnie podczas ustawiania ostrości, Lumia 920 może bez używania lampy błyskowej absorbować pięć razy więcej światła niż konkurencyjne smartfony. Producent twierdzi, że dzięki temu jasne zdjęcia można uzyskać nawet w pomieszczeniach oraz w nocy. Dodatkowo eliminowane są skutki drżenia rąk podczas robienia zdjęć.

Lumia 920

To nie koniec nowości bowiem Lumia 920 została wyposażona w funkcję ładowania bezprzewodowego, dzięki której można dłużej korzystać z urządzenia na co dzień. W urządzeniu znajdziemy również najpojemniejszą baterię w historii firmy Nokia (2000 mAh).

Na uwagę zasługuje autorska aplikacja Nokia City Lens. Po uchwyceniu aparatem ulicy, City Lens nakłada na obraz budynków informacje o mieszczących się w nich restauracjach, sklepach, hotelach itp. W ten sposób umożliwia najbardziej intuicyjne poznawanie okolicy. City Lens to pierwszy element nowej funkcji rozszerzonej rzeczywistości dostępnej także w Nokia Mapy. Aplikacja ta umożliwia przełączanie widoku mapy i rozszerzonej rzeczywistości, aby ułatwić sprawdzanie kierunku drogi i okolicy. Pakiet usług lokalizacyjnych firmy Nokia, obejmujący także udoskonalone usługi Nokia Nawigacja i Nokia Transport, co stanowi najbardziej wszechstronną i zintegrowaną ofertę aplikacji lokalizacyjnych na rynku smartfonów.

Stephen Elop Lumia 920

Windows Phone 8 posiada nowy ekran startowy, który można łatwiej dostosować do własnych preferencji, a nowe, animowane dynamiczne kafelki wyświetlają w czasie rzeczywistym aktualne informacje. Dzięki synchronizacji zawartości pomiędzy smartfonami z systemem Windows Phone 8, komputerami i tabletami z systemem Windows 8 oraz konsolą Xbox użytkownik ma dostęp do plików, muzyki, zdjęć i wideo w najbardziej dogodny dla niego sposób.

Nokia poinformowała również o nowych akcesoriach do bezprzewodowego ładowania baterii i partnerskiej współpracy w tej dziedzinie. Ładowanie smartfonów nabrało nowego znaczenia dzięki poduszce Fatboy Regarcharable Pillow. Co więcej firma JBL przygotowała bezprzewodowy ładujący głośnik JBL PowerUP – jest to utrzymana w stylu retro stacja dokująca do bezprzewodowego ładowania, która umożliwia odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości. Nokia planuje podpisanie wielu porozumień, które umożliwią ładowanie bezprzewodowe poza domem i biurem.

Smartfon Nokia Lumia 920 będzie dostępny w kolorze żółtym, czerwonym, szarym, białym i czarnym. Do sprzedaży trafi wersja pięciozakresowa LTE i HSPA+. Sprzedaż ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

nokia lumia 920 parametry

Lumia 920 Yellow

Źródło: Nokia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *