Microsoft promuje płytę zespołu The xx

Microsoft ma w ostatnich miesiącach pełne ręce roboty. Na pierwszy plan wysuwa się premiera Windows 8, jednak do tego dochodzi również Office 2013 i rebranding wielu dotychczasowych produktów. Jak się okazuje, firma angażuje się również w projekty nie związane wyłącznie z rozwojem własnych produktów, co szczególnie powinno wzmocnić markę w innych sektorach rozrywki.

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział współpracę z Atari, której celem jest przeniesienie znanych klasyków z ery 8-bitów, w celu zabawy za pośrednictwem przeglądarki Internet Explorer. Strona działa już już pod tym adresem i jest stale rozwijana o kolejne kultowe produkcje. Teraz na oficjalnym blogu Internet Explorer pojawiła się informacja, że Microsoft rozpoczął współpracę z zespołem muzycznym The xx w celu wypromowania najnowszego albumu grupy o nazwie Coexist. W tym celu powstała dedykowana strona, za pośrednictwem której można przesłuchać dowolny utwór z nadchodzącej płyty jeszcze przed premierą, która to odbędzie się 11 września.

the xx

Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej informacji, strona została stworzona przy użyciu języka HTML 5 i jest stworzona z myślą o użytkownikach Internet Explorer 10 i systemu Windows 8. Ciekawą funkcją jest specjalny slider, który będzie rejestrował wszystkie aktywności użytkowników, związanych z dzieleniem się stroną na całym świecie. Z pewnością jest to także dobra reklama dla samego Microsoftu, pokazująca jak będą funkcjonować strony dopasowane do nowych produktów firmy.

Źródło: Internet Explorer Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *