Klasyczna wersja Paint’a jednak pozostanie w Windows 10?

Paint

W momencie gdy Microsoft zaprezentował nowoczesną wersję Painta 3D zapowiedziano również plan wycofania klasycznej wersji programu, który z pewnością znany jest każdemu użytkownikowi systemu Windows. Okazuje się, że szumne zapowiedzi nie zostaną zrealizowane, przynajmniej na razie.

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators (wersja 1709) pojawiła się jesienią 2017 roku i już wtedy pojawiło się ostrzeżenie, że Microsoft zamierza całkowicie zastąpić klasycznego Painta ponieważ aplikacja jest przestarzała. Oczywiście zmiana ta miała przekonać użytkowników do korzystania z programu Paint 3D.

Microsoft Paint wiecznie żywy

Osoby lubiące “bazgrolić” w Paincie mogą jednak spać spokojnie. Microsoft zrezygnował bowiem z planu usunięcia Painta z systemu Windows. Potwierdził to Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program. Informacje zamieszczone na Twitterze sugerują, że klasyczny Paint będzie nadal dostarczany nawet wraz z najnowszą, majową aktualizacją Windows 10. Program ma być instalowany równolegle do nowocześniejszej wersji 3D. 

Na jednym z komputerów zaprzyjaźnionej redakcji zainstalowany jest Insider Preview Build 18362. Po majowej aktualizacji widać, że w systemie dostępne są dwie wersje Painta.

Dwie wersje Painta – Windows 10 Insider Preview Build 18362 / Źródło: Instalki.pl

Oczywiście nie wiemy czy decyzja Microsoftu zostanie podtrzymana wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu. W momencie gdy klasyczny Paint zniknąłby z Windows 10, będzie można pobrać go nadal z Microsoft Store.

Źródło: Brandon LeBlanc, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *