Xbox z rodziny Scarlett będzie mocniejszy od PlayStation 5?

Microsoft Xbox

Obecną generację konsol wygrało Sony i chyba większość graczy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Potwierdzają to chociażby – PlayStation 4 sprzedało się w liczbie około 92 milionów sztuk, a Xbox One trafiło do domów 39 milionów użytkowników. Mamy tu więc do czynienia z miażdżącą przewagą. Microsoft chce, aby trend już najbliższym czasie się odwrócił.

Xbox One X to obecnie najmocniejsza konsola na rynku i pod tym względem wygrał batalię z PlayStation 4 Pro. Gigant z Redmond ma plany przewyższenia mocą konkurencji także w nadchodzącej generacji sprzętów. Tak przynajmniej wynika z najnowszych plotek, które zaczęły krążyć po sieci. 

Użytkownik forum Reset Era opublikował w serwisie post głoszący, że Microsoft jest przekonany o przewadze Xboksa z rodziny Scarlett nad PlayStation 5. Dowodem na tę tezę jest post niejakiego Ainsley’a Bowdena, który na Twitterze zamieścił dosyć ciekawą informację.

Jak możemy wyczytać z powyższego tweetu – wiele osób testujących już nową konsolę od Microsoftu potwierdza, że jest ona znacznie mocniejsza niż sprzęt od Sony. Oczywiście są to plotki, których na chwilę obecną nie potwierdził żaden pracownik koncernu. Trudno jednak nie przyznać im racji – nadchodzący Xbox musi dorównywać (czy nawet przewyższać) mocą urządzeniu od Japończyków.

Oczywiście nie specyfikacja jest najważniejsza. Obecną generację wygrało Sony, dlatego że zaoferowało konsumentom znacznie więcej lepszych ekskluzywnych gier. Jeśli Microsoft tym razem nie zadba o ten aspekt, to możemy mieć do czynienia z kolejnym zwycięstwem PlayStation.

Źródło: Reset Era

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *