Kolejna budżetowa Lumia od Microsoftu w Polsce

Urządzenia z serii Lumia cieszą się w Polsce sporą popularnością, szczególnie wśród klientów szukających budżetowych rozwiązań. Właśnie poznaliśmy cenę kolejnego smartfona Microsoftu, który będzie dostępny na naszym rynku.

Smartfon Lumia 540 Dual SIM wyposażony w 5-calowy ekran HD trafi na sklepowe półki w Polsce na początku lipca br. Model, obsługujący jednocześnie dwie karty SIM, pracuje pod kontrolą Windows Phone 8.1 i wyróżnia się przystępną ceną. Urządzenie będzie również objęte programem aktualizacji do Windows Phone 10.

Warto zwrócić uwagę, że niewiele smartfonów w tej cenie oferuje ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. W przypadku modelu Lumia 540 jest to pojemnościowy wyświetlacz IPS LCD o gęstości pikseli na poziomie 294 PPI. Całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 200 1.2 GHz, wewnątrz znajdziemy 1GB RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci. Miłośników multimediów ucieszy obsługa kart micro SD do 128 GB. Według producenta, akumulator o pojemności 2200 mAh powinien zapewnić maksymalnie 14 godzin rozmów w sieci 3G.

Lumia 540

Microsoft Lumia 540 Dual SIM

Główny aparat o rozdzielczości 8MP charakteryzuje się dwukrotnym zoomem i fleszem LED. Przedni o rozdzielczości 5MP i szerokokątnym obiektywie sprawdzi się podczas robienia autoportretów oraz video rozmów przez Skype.

Przewidywana cena detaliczna modelu Microsoft Lumia 540 Dual SIM to 579 zł. Smartfon pojawi się w sprzedaży na początku lipca 2015 r. Będzie dostępny w czarnej, pomarańczowej oraz niebieskiej wersji kolorystycznej z możliwością wymiany obudowy.

Źródło: instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *