Kolejna firma oferuje wsparcie dla Windows XP

Microsoft zakończy oficjalne wsparcie dla Windows XP już w kwietniu bieżącego roku. Tym samym użytkownicy tego systemu pozbawieni zostaną aktualizacji zapewniających bezpieczeństwo. W związku z powyższą sytuacją wiele firm zajmujących się szeroko pojętą ochroną antywirusową zapowiedziało swoje wsparcie dla tego systemu. Wśród nich znalazł się także Symantec.

Jak podaje ZDnet, firma Symantec potwierdziła, że jej rozwiązania antywirusowe będą jeszcze przez jakiś czas wspierać Windows XP. Oznacza to, że użytkownicy tego systemu bezproblemowo zainstalują Norton AntyVirus i otrzymają aktualizacje, podobnie jak na nowszych systemach operacyjnych.

Zdaje się zatem, że pomimo braku wsparcia ze strony Microsoftu, Windows XP jeszcze przez długi czas pozostanie w obiegu. Świadomi użytkownicy po prostu skorzystają z dodatkowego oprogramowania antywirusowego, które zapewni komputerom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Źródło: ZDnet

1 thoughts on “Kolejna firma oferuje wsparcie dla Windows XP

  1. Bo to jednak świetny biznes. Wystarczy popatrzeć na udział XP na rynku. Na desktopach to jest jakieś 25% według danych z grudnia. Można fajną kasę jeszcze na tym zrobić, a po pewnym czasie ludzie i tak sami będa migrować na inne systemy operacyjne, gdy tylko kupią lepsze komputery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *