Microsoft rozszerza licencję Office 365 Home Premium

Microsoft poinformował dziś o zmianach dotyczących subskrybentów pakietu Office 365 Home Premium. Każdy kto posiada wykupioną subskrypcję może podzielić się licencją z czterema innymi członkami rodziny na ich własnych kontach Microsoft Account. Co więcej, każdy z nich otrzyma 20 GB dodatkowej, własnej przestrzeni w usłudze SkyDrive.

Office 365 to duża zmiana w stosunku do poprzednich wersji pakietu Office. Dotychczas wystarczyło kupić licencję, a z pakietu można było korzystać bez ograniczeń czasowych. Od premiery oprogramowania z oznaczeniem “365” oprogramowaniem sprzedawane jest w modelu subskrypcyjnym. Dostęp można wykupić na miesiąc lub rok. Na podobny krok zdecydowała się firma Adobe oferując wszystkie swoje produkty w ramach usługi Creative Cloud.

Warto zwrócić uwagę, że dotychczas właściciel subskrypcji miał możliwość dokonania pięciu instalacji na komputerach w domu w ramach jednego, własnego konta. Od dziś może podzielić się dostępem do subskrypcji, dając nawet czterem innym członkom rodziny dostęp z poziomu ich własnych kont. Łącznie można dokonać instalacji na pięciu komputerach oraz pięciu wybranych urządzeniach mobilnych.

Jak właściciel subskrypcji może dodać nowych użytkowników i jakie ma uprawnienia?

  1. Należy zalogować się do office.com/myaccount.
  2. Wybrać opcję „dodaj użytkownika” i zgodnie ze wskazówkami wysłać zaproszenie do wybranych członków rodziny (możemy wskazać maksymalnie do czterech osób).
  3. Z poziomu swojego konta nadal zarządzamy subskrypcją, możemy ją przedłużyć i zakończyć, mamy też możliwość dokonania pięciu instalacji z własnego konta (łącznie z zaproszonymi użytkownikami). Możemy też wycofać wysłane zaproszenia i dokonać dezaktywacji urządzeń z subskrypcji.

Co musi zrobić zaproszony, aby korzystać z dostępu do Office 365 Home Premium i jakie ma uprawnienia?

  1. Należy kliknąć w link w wiadomości z zaproszeniem.
  2. Zalogować się lub utworzyć swoje konto Microsoft, aby mieć dostęp do office.com/myaccount – z jego poziomu możemy zarządzać instalacją Office 365.
  3. Aby korzystać z Office 365 na urządzeniach mobilnych nie potrzebujemy dodatkowego zaproszenia od właściciela subskrypcji – wystarczy zainstalować właściwą aplikację z Google Play lub Apple Store i aktywować ją przez swoje konto Microsoft.
  4. W przypadku wygaśnięcia lub utracenia dostępu do subskrypcji wciąż mamy dostęp do swoich plików, ale bez możliwości ich edycji. Tracimy też prawa do dodatkowej przestrzeni w SkyDrive, więc jeśli była ona wykorzystywana, będzie trzeba przenieść swoje pliki lub uiścić stosowne opłaty.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *