W tym kraju Windows XP wciąż jest niezwykle popularny

Ze względu na zapowiedź zakończenia wsparcia przez Microsoft, o Windowsie XP mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Użytkownicy spierają się, czy decyzja giganta z Redmond jest słuszna i czy porzucenie starego systemu wyjdzie firmie na dobre. Niezależnie od opinii, w niektórych częściach świata Windows XP wciąż jest niezwykle popularny.

O ile nie dziwi popularność w takich krajach, jak Korea Północna czy Chińska Republika Ludowa, tak wysoka frekwencja wśród japońskich użytkowników jest niemałą niespodzianką. Okazuje się, że Windows XP jest w Japonii zainstalowany na ponad 13 milionach komputerów, które stanowią ponad 20% wszystkich japońskich urządzeń.

Jak widać, Windows XP jest doceniany także w krajach wysoko rozwiniętych, gdzie technologia stoi na niezwykle zaawansowanym poziomie. Jak podaje ABS CBN News, ze starego systemu operacyjnego w tym kraju korzystają nie tylko firmy i przedsiębiorstwa, ale także placówki rządowe. Z kolei migracja do Windows 8 i 8.1 jest niezwykle niska, żeby nie napisać – znikoma.

Przypominamy, że oficjalne wsparcie Windows XP zakończy się w kwietniu bieżącego roku.

Źródło: ABS CBN News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *