Ta aktualizacja Windows 10 również może sprawiać problemy..

Windows 10 1809 Update

Można śmiało powiedzieć, że problemy z aktualizacjami Windowsa 10 na wielu użytkownikach nie robią już żadnego wrażenia. Prawdopodobnie wielu z nas zastanawia się co przyniesie najnowsza poprawka Windows 10 May 2019 Update, skoro niemal wszystkie prowadzące do niej łatki są w jakiś sposób zbugowane? Także najnowsza aktualizacja Windows 10 1809 Update zachowuje się dosyć osobliwie.

Aktualizacja oznaczona numerem KB4494441, która wnosi kilka drobnych usprawnień oraz ulepszoną ochronę przed wykrytą niedawno w procesorach Intela luką, instaluje się u niektórych użytkowników dwukrotnie – za drugim razem jako KB4494441(2). Część osób donosi, że sytuacja taka występuje, gdy wyszukują oni nowych aktualizacji ręcznie, już po zainstalowaniu nowszego oprogramowania – u innych dzieje się tak bez podejmowania dodatkowych akcji. Może łatka jest po prostu tak dobra, że Microsoft uznał, że warto ją zainstalować dwa razy? Nie do końca.

Powodująca u wielu osób zakłopotanie nowość instaluje się dwuetapowo. Za pierwszą instalacją wgrywa się do pamięci komputera jedynie wstępnie. Później, już po restarcie komputera, kontynuuje proces dalszego zagnieżdżania się w systemie. Bug polega na wysłaniu przez program błędnej informacji do systemu Windows Update, sugerującej, jakoby instalowane były dwie łatki o tym samym numerze. Microsoft zapowiedział już poprawkę.. poprawki.

Są też dobre wieści: podwójnie zainstalowana aktualizacja niczego nie psuje… przynajmniej w Polsce. Po zastosowaniu nowej łatki wielu Brytyjczyków korzystających z przeglądarek Microsoft Edge i Internet Explorer utraciło dostęp do stron rządowych. Microsoft poinformował już, że zdaje sobie sprawę z problemu, którego powodem jest brak wsparcia stron dla protokołu HTTP Strict Transport Security (HSTS). Gigant z Redmond obiecał, że rozwiąże problem “najszybciej jak to możliwe”.

O ironio, kumulatywne poprawki miały zgodnie z dziennikiem zmian opublikowanym na stronie Microsoftu… usprawnić do nich dostęp. 

Wielu użytkowników Windowsa z utęsknieniem wypatruje aktualizacji Windows 10 May 2019 Update o oznaczeniu 1903. Więcej na temat nowości zawartych w przyszłym update’cie można znaleźć w tym artykule.

Czy mieliście kiedyś problemy z aktualizacjami Windowsa?

Źródło: TechRadar, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *