Kolejne krytyczne poprawki Windows 8 i IE10 w przyszłym tygodniu

Jak zwykle co miesiąc, Microsoft podaje wskazówki dotyczące aktualizacji oprogramowania w ramach comiesięcznej aktualizacji “Patch Tuesday”. Grudniowa aktualizacja zostanie wydana 11 grudnia. Alert do kolejnych poprawek pojawił się na stronie biuletynu zabezpieczeń. MS wyda we wtorek w sumie siedem odrębnych aktualizacji.

Trzy z tych aktualizacji dotyczyć będą 32-bitowych i 64-bitowych wersji systemu Windows 8. Dwie spośród nich opisano jako “krytyczne”, natomiast ostatnia otrzymała status “ważnej”. Jedna z dwóch krytycznych aktualizacji dotyczy przeglądarki internetowej Internet Explorer 10.

Paczka będzie zawierać także dwie aktualizacje dla systemu Windows RT. Obie łatki oznaczono jako “krytyczne”. Jedna z nich odnosi się do IE10 w wersji dla Windows RT.

Microsoft nie ujawni szczegółowych informacji na temat problemów poprawionych w ramach tych aktualizacji, dopóki łatki nie zostaną udostępnione do pobrania. Prawdopodobnie we wtorek otrzymamy także aktualizację dla programu Flash Player. W ostatnim miesiącu zmienił się tryb poprawek Flasha – firma Adobe podłączyła poprawki do “Patch Tuesday” Microsoftu.

Źródło: Microsoft, Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *