Facebook zainteresowany kupnem platformy Atlas Solution od Microsoftu?

Niewykluczone, że już wkrótce Microsoft i Facebook po raz kolejny dobiją targu. Z najnowszego raportu zaprezentowanego przez serwis AllThingsD, możemy dowiedzieć się o rozpoczęciu rozmów między firmami, na temat sprzedaży platformy Atlas Solution. Zainteresowany kupnem ma być Facebook, jednak informacje te pochodzą z anonimowego źródła i nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Platforma reklamowa Atlas Solutions zajmuje się m.in. badaniem zasięgu stron internetowych oraz pomaga w promocji i marketingu zewnętrznym firmom. W praktyce jednak od pewnego czasu nie spełnia oczekiwań finansowych Microsoftu. Firma z Redmond od pewnego czasu próbuje sprzedać platformę, jednak pomimo kilku rozmów z potencjalnymi nabywcami, ostatecznie nie doszło do transakcji. Informacja o zainteresowaniu ze strony Facebooka pojawiła się niedługo po tym, jak ogłoszono, że Mark Zuckerberg planuje stworzyć własną platformę reklamową, która konkurować będzie w niedalekiej przyszłości z Google.

Wcześniej Microsoft wykupił Atlas Solutions za 6,3 mld dolarów. Nie podano wprawdzie ceny sprzedaży, jednak ta ma być nieco niższa od ceny zakupu. Warto także przypomnieć, że na początku tego roku Microsoft sprzedał 650 patentów związanych z oprogramowaniem właśnie Facebookowi za kwotę 550 mln dolarów. Wcześniej Microsoft zakupił je od AOL. Niewykluczone zatem, że powyższa informacja, nie mająca jeszcze oficjalnego potwierdzenia, może niebawem sie urzeczywistnić. Pytanie tylko, czy Facebook faktycznie będzie miał pomysł na rozwój i konkurencję na rynku reklamy z Google.

Źródło: AllThingsD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *