Sprzedaż Surface osiągnie wielkość miliona do końca roku?

Od premiery Windows 8 pojawiają się pytania nie tylko jak poradzi sobie nowy system Microsoft, ale także z jakim przyjęciem spotka się pierwszy tablet firmy z Redmond. Ile tabletów Surface trafi do klientów w pierwszym kwartale obecności na rynku? Jak dotąd, tablety Surface można było kupić tylko za pośrednictwem strony internetowej Microsoft lub w sklepach firmowych. Jedynie w Chinach MS nawiązał współpracę z lokalnym dystrybutorem sprzętu mobilnego.

Po upływie dwóch miesięcy czwartego kwartału roku 2012, CNET donosi o dwóch prognozach analityków, którzy poddali badaniu sprzedaż Surface. Z jednej strony, analityk IHS iSuppli, Rhoda Alexander uważa, że Microsoft do końca kwartału sprzeda 1,3 milionów sztuk tabletów Surface w kwartale, dodając: “Byłbym zaskoczony, gdyby się okazało, że sprzedadzą cokolwiek więcej.” Z drugiej strony bostońskie przedsiębiorstwo brokerskie, Detwiler Fenton, przewiduje, że Microsoft nie da rady sprzedać nawet miliona sztuk urządzeń z Windows RT.

Tablet Google Nexus 7 z oprogramowaniem Android sprzedano w liczbie blisko miliona sztuk miesięcznie. Warto jednak zauważyć, że Nexus 7 kosztuje 199 dolarów. Za Surface trzeba zapłacić 499 dolarów. Z kolei spółka Apple sprzedała 14 mln iPadów w trzecim kwartale 2012 roku.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *