Kondycja Windows XP utrzymuje się na równym poziomie

Wraz z premierą Windows 8 Microsoft zapowiedział, że rozpoczyna kampanię, która ma na celu zachęcenie użytkowników przestarzałego Windows XP do przesiadki na nowy system operacyjny. Najnowsze wyniki popularności wskazują jednak, że proces migracji nie idzie po myśli giganta z Redmond. Windows XP wciąż w dobrej kondycji.

Wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych królują dwa – Windows 7 z 46,64% udziałem na rynku oraz Windows XP, który utrzymuje się na stałym poziomie 31,22%. W porównaniu do miesiąca poprzedniego, 12-letni system stracił zaledwie 0,02% wpływów. Użytkownicy Windows XP najwidoczniej nie czują potrzeby przesiadki na nowszy produkt.

Na popularności zyskał również Windows 8.1. Jeżeli jednak zsumujemy wyniki zarówno Ósemki, jak i aktualizacji 8.1, wyjdzie nam, że kafelkowy system operacyjny Microsoftu posiada 9,5% wpływów, czyli zaledwie 0,25% więcej, niż miesiąc wcześniej.

Windows 8 pnie się zatem w górę, jednak robi to w niezwykle powolnym tempie. Zdaje się, że dominacja cenionej przez wielu Siódemki jest niezagrożona. Być może Microsoft powinien wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski, przygotowując kolejny system operacyjny sygnowany logiem Windowsa.

Źródło: Net Application

One thought on “Kondycja Windows XP utrzymuje się na równym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *