Czas na aktualizację. Microsoft nakłania nas do przejścia na nowy system operacyjny

Windows XP trafił na rynek ponad 12 lat temu. Od tego czasu w świecie technologii sporo się zmieniło, a użytkownicy w inny sposób korzystają ze swoich komputerów. Mimo wszystko przestarzały system operacyjny wciąż jest niezwykle popularny, a jego kondycja utrzymuje się na równym poziomie. Microsoft w obliczu zakończenia wsparcia dla Windows XP, wszelkimi sposobami chce nas przekonać do przesiadki do nowego środowiska.

Premiera Windows XP miała miejsce w 2001 roku. Wtedy też z internetu korzystało 50 milionów użytkowników. Dzisiaj liczba ta przekroczyła 3 miliardy. W sieci istniało około 40 milionów stron internetowych, natomiast aktualnie mamy ich aż 16 razy więcej. 2001 rok był również początkiem pierwszych smartfonów, których sprzedaż na koniec 2013 roku prawdopodobnie przekroczy próg jednego miliarda.

Windows XP powstał w erze dyskietek oraz faksów. Dziś już praktycznie nikt nie korzysta z tych urządzeń, a komputery stacjonarne zostały wyparte przez notebooki, które znowuż zaczynają być wypierane przez tablety.

To właśnie na powyższych danych Microsoft chce nam zilustrować, w jakich okolicznościach powstawał Windows XP i dlaczego aktualnie nie warto go używać. Jest to bowiem przestarzała platforma, nie przystosowana do poprawnego działania z dzisiejszymi technologiami.

„Windows XP ma już 12 lat. Od czasu jego wejścia na polski rynek zupełnie zmienił się nie tylko styl pracy i sposób prowadzenia biznesu. Zmienili się też klienci i konsumenci, którzy oczekują obsługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji i natychmiastowej reakcji, bo do tego przyzwyczaili się jako użytkownicy mediów społecznościowych, komunikatorów i wiadomości tekstowych” – mówi Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft. „Koniec wsparcia dla Windows XP to doskonała okazja do modernizacji i przejścia na Windows 8 oraz urządzenia takie jak tablety PC, które dają pełną funkcjonalność laptopa, ale też mobilność tabletu” – kontynuuje.

Oczywiście jako idealne zastępstwo dla Windows XP Microsoft podaje Windows 8.1, który całkiem niedawno miał swoją premierę. Decyzja jak zawsze pozostaje w gestii samych użytkowników. Poniżej prezentujemy jednak skutki zakończenia wsparcia dla Windows XP, które nastąpi dokładnie za 125 dni – 8 kwietnia 2014 roku:

Zakończenie XP

Źródło: Microsoft

One thought on “Czas na aktualizację. Microsoft nakłania nas do przejścia na nowy system operacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *